Neoplazm
Görsel: Unsplash

Elon Musk, Neuralink’in Beyin Bilgisayar Çipinin Körlüğü İyileştirebileceğini İddia Etti

Elon Musk, Neuralink şirketinin beyin bilgisayar çipi teknolojisi ile körlüğü iyileştirebileceğini iddia etti. Musk, bu teknolojinin başlangıçta düşük çözünürlüğe sahip olacağını, “erken dönem Nintendo grafikleri” benzeri görünümün zamanla normal insan görüşünü aşabileceğini belirtti.

Musk ayrıca, Neuralink’in beyin çipi teknolojisi sayesinde körlüğü olan maymunların tekrar görmesini sağladığını duyurdu.

X platformunda (eski adıyla Twitter), Neuralink’in “Blindsight” adlı yeni ürünü hakkında konuştu ve bu ürünün maymunlarda hali hazırda işe yarayan bir teknoloji olduğunu belirttirken “Blindsight” implantının düşük çözünürlükle başlayıp gelecekte normal insan görüşünü aşabileceğini ifade etti.

Musk, “Hiçbir maymun bir Neuralink cihazından ölmedi veya ciddi şekilde yaralanmadı!” diye de ekledi.

Merhaba, ben Dr. Serkan. Hasta Evi adlı bu platformda, yıllardır doktor olarak çalışmanın getirdiği birikim ile sizlere daha sağlıklı bir yaşam için rehberlik etmeyi amaçlıyorum. Yıllar süren klinik deneyimlerimle birlikte, hasta odaklı yaklaşımım ve güncel sağlık bilgilerini paylaşma tutkum ile sizlere en iyi hizmeti sunmaya çalışıyorum. Bu platformda paylaştığım makalelerde, genel sağlık konuları, hastalıklar, tedaviler, yaşam tarzı önerileri ve sağlıklı yaşam hakkında güncel bilgiler bulacaksınız. Sorularınız veya önerileriniz için her zaman açık bir iletişim kanalımız olduğunu unutmayın. Saygılarımla