Steteskop bilgisayar
Görsel: Unsplash

MHRS’den hangi saatlerde randevu alınır?

Sağlığımız, hayatımızın en önemli unsurlarından biridir, bu nedenle doktor randevuları ve sağlık kontrolleri ile ilgili düzenlemeler büyük öneme sahiptir. Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), Türkiye’deki vatandaşlar için sunulan bir kolaylık olarak sağlık sektöründe devrim yaratmıştır. Peki, MHRS üzerinden randevu almak için en uygun zamanlar nelerdir? İşte bu konuda ihtiyacınız olan bilgiler.

MHRS randevusu nereden alınır?

MHRS üzerinden randevu almak oldukça basit ve esnek bir yapıya sahiptir. İsterseniz http://mhrs.gov.tr web sitesi üzerinden, isterseniz MHRS Mobil Uygulaması (Google Play veya App Store) aracılığıyla veya ALO182 Çağrı Merkezi’ni kullanarak randevunuzu planlayabilirsiniz. Bu kanalların tümü aynı sistem üzerinden çalışmakta ve aynı randevu bilgilerine ulaşmanızı sağlamaktadır.

Sağlık Bakanlığı resmi uygulamasını kullanarak e-Nabız veya e-Devlet aracılığıyla MHRS’ye erişim sağlayabilir ve ekstra şifre gerektirmeden tüm işlemlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Sistem randevu alma süreci size oldukça esneklik sunuyor ve eğer kayıtlı telefon numaranız veya e-posta adresinizde bir değişiklik yapmanız gerekiyorsa bunu profil ayarlarınızdaki ilgili bölümlerden güncelleyebilirsiniz.

Hastane randevu saatleri kaçta yenilenir?

En erken ve en geç randevu alma zamanlarına gelirsek; MHRS, size aynı gün içinde sadece 2 saat öncesine kadar ya da 15 gün sonrasına kadar randevu alma şansı tanır. Önceden saat 16:00’da güncellenen yeni gün randevuları artık sabah 10:00 itibarıyla güncellenmektedir. Yeni güne ilişkin planlarınız varsa bu değişiklikten haberdar olmanız önemlidir.

Aldığınız sağlık hizmetinin hangi merkezde verildiğini kontrol etmek her zaman iyidir çünkü bazı poliklinik hizmetleri başka binalarda ya da semt polikliniklerinde gerçekleştirilebilmektedir. Bu durumda, yanlış yere gitmemek adına randevu bilgilerinizi dikkatle kontrol etmekte fayda var.

Randevunuzu bir sebeple iptal etmek zorunda kalırsanız panik yapmayın! Yanlışlıkla iptal edilen randevular için sistem size 10 dakikalık bir süre tanır ve bu süre zarfında “Geri Al” butonunu kullanarak ilk aldığınız randevuyu yeniden alabilirsiniz.

Merhaba, ben Dr. Serkan. Hasta Evi adlı bu platformda, yıllardır doktor olarak çalışmanın getirdiği birikim ile sizlere daha sağlıklı bir yaşam için rehberlik etmeyi amaçlıyorum. Yıllar süren klinik deneyimlerimle birlikte, hasta odaklı yaklaşımım ve güncel sağlık bilgilerini paylaşma tutkum ile sizlere en iyi hizmeti sunmaya çalışıyorum. Bu platformda paylaştığım makalelerde, genel sağlık konuları, hastalıklar, tedaviler, yaşam tarzı önerileri ve sağlıklı yaşam hakkında güncel bilgiler bulacaksınız. Sorularınız veya önerileriniz için her zaman açık bir iletişim kanalımız olduğunu unutmayın. Saygılarımla